• נורית אסנש

רילוקיישן ודכאון

לפני כמה שנים, עזבנו את ישראל, אני ובעלי הטרי, לרילוקיישן לשנה-שנתיים... נשארנו שם 15 שנים. בשנים הראשונות ברילוקיישן סבלתי מדיכאון. רילוקיישן זה לא רק כיף. רציתי ולא רציתי את המעבר, השינוי, הזה. הייתי מודעת ליתרונות והחסרונות של המעבר או לחילופין הויתור והישארות בארץ. בסופו של דבר החלטנו שנוסעים. ארזנו, טסנו, הגענו ואז נכנסתי לדיכאון כי... לא היתה לי עבודה במשך שנתיים (אעפ שהתנדבתי במספר פרויקטים. זה לא היה אותו דבר). הייתי די בודדה - הבעל עבד כל יום ולא הכרנו הרבה אנשים. נכנסתי להריון אחרי כשנה ועברתי אותו די לבד - לא היה עם מי להתרגש. חוץ מבעלי, לא היה במיוחד מישהו נוסף לעזור או לתמוך. ובנוסף, החברה הכי טובה שלי היתה ממש באותו שלב בארץ – ממש התבאסתי מזה! הייתי אמא טריה עם תינוק בבית רוב הזמן לבד ודי אובדת עצות וצריכה להבין מי ומה עושים עם היצור הקטן, ועם עצמי יום אחרי יום. הגשם והאפרוריות של המקום חיזקה ושיקפה את האפרוריות שהשתלטה עליי. בעלי היה (ועדיין) נהדר, תומך וכו', אבא נפלא אבל... זה לא היה מספיק בשביל לא להיכנס או לצאת מהדיכאון.

עם השנים, המצב השתפר. ככל שהבנתי מה קורה סביבי מצאתי את עצמי, מצאתי עיסוקים, הכרתי חברות, הילדים גדלו, וגם בעבודה הסתדרתי (פשוט הלכתי על הכיוון של להיות עצמאית במקום לנסות למצוא עבודה כשכירה). אבל לאורך כל השנים הרגשתי לבד לבד לבד לבד לבד

ניסיתי למצוא מטפלת, פסיכולוגית או מישהו שיעזור לי (רק לא תרופות). הלכתי למטפלים על סמך המלצות, אבל לא ממש התחברתי. אם זה עזר, זה עזר אבל רק קצת. ואז חזר שוב התסכול, ואפילו עוד יותר אכזבה בנוסף לדכאון, ותחושת הלבד לבד לבד.............

אז אני רוצה להגיד לך, אם את ברילוקיישן, כשאת מרגישה קצת (או הרבה) לבד בתוך העסק הזה שנקרא בעצם החיים שלך (ולפעמים קוראים לו "רילוקיישן" או "נוודות"), אל תישארי עם זה לבד!

אל תתבזבזי. אל תתבוססי בבוץ הזה. אפשר לצאת מזה. תמשיכי לחפש את המטפל/ת הנכונה שמתאימה לך.

(איזה יופי שלפחות בעשור האחרון יש לכולם אתרים עם מידע ואפשר לבדוק מה ומי המטפל/ת, מה המסר שלהם, מה שיטת הטיפול וכו' כדי להגדיל את הסיכויים שלך למצוא מישהי שאת מתחברת אליה.)

גם אני אשמח לעזור. או צרי איתי קשר בטלפון 054-644-9726

ושיהיה לך רילוקיישן בכיף 3>

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול