• נורית אסנש

בחירות 2019 - איך אפשר לא להיות בסטרס?

פוליטיקה גורמת לנו למתח, סטרס, עצבים, תסכול, יאוש, צער, כאב (האם זו האמת?). שווה לכתוב על זה פוסט, נכון?!

השחקנים והשחקניות הראשיים מפוצצים לנו את הראש במסרים מבטיחים לעתיד טוב יותר. אנחנו אולי קצת ספקנים (בכל זאת למדנו שההיסטוריה חוזרת על עצמה...). אולי אנחנו מנהלים שיחות וויכוחים לוהטים עם אנשים בסביבתינו על מי המועמדים הכי טובים, מי המפלגה הכי שווה, מנסים לשכנע וכיו"ב.

הראש שלנו מלא בסיפורים, סרטים, מחשבות ואמונות שיקרים מאוד לליבינו, לזהות שלנו, למי שאנחנו ולחלום שלנו על מציאות טובה יותר וחיי שלום בארצנו. ואיך זה קשור ל״עבודה״ של ביירון קייטי שנוצרה כדי לשחרר אותנו מהסטרס, מהסבל? ניקח לדוגמא מחשבות אפשריות שיש לנו על פוליטיקאים שאנחנו מתעבים, לא סובלים, מבזים: הוא שקרן הוא רמאי הוא תחמן הוא חושב את עצמו מלך היא בוגדת היא שונאת גברים/נשים הוא כופה דתית ועוד ועוד... בהחלט שזה גורם לסבל. ויאוש. ותסכול. וחוסר אונים. איך אפשר להקל על הסבל הזה?


בראייה כנה ואמיתית, באומץ, לצלול לתוך תוכינו - תבדקו עם עצמכם, איפה אתם אי פעם נהגתם/ן בעצמכן/ם על פי כל אחד ואחת מההאשמות שאתם מאשימים את הפוליטיקאי/ת השנוא עליכם/ן? דוגמאות: הוא שקרן - אני שקרנית (מתי שיקרת למישהו? אולי לשכנה, או לבן שלך, לחמותך, לבן הזוג שלך...) הוא רמאי - אני רמאית (מתי רימית? אולי פעם קיבלת חשבון במסעדה ושכחו לחייב אותך על המיץ ואת לא אמרת כלום?) הוא תחמן - אני תחמן/נית (אולי הפעלת מניפולציה על מישהו וקצת עיקמת את העובדות כדי להשיג את מה שרצית) הוא חושב את עצמו מלך - אני חושב/ת את עצמי למלך/מלכה (מתי אני מתנשא/ת? חושב/ת שאני יותר טובה, חכמה, מצחיקה, יפה וכו' מאחרים?) היא בוגדת - אני בוגד/ת (מתי נהגתי בניגוד למה שאני מאמין/ה וכתוצאה מכך בגדתי בעצמי, ביושרה שלי, או מעלתי באימון של מישהו אחר כתוצאה מכך) היא שונאת גברים/נשים - אני שונא/ת גברים/נשים (למשל, איך התנהגתי, מה חשבתי כשהיה קמפיין #ME2 האם הן היו אוהבות ותומכות כלפי גברים או נשים?) הוא כופה דתית - אני כופה דתית (איך אני כופה את ה"דת" שלי על אחרים? האמונות שלי, הדעות שלי, אני מנסה לשכנע שיחשבו כמוני?)

כשאנחנו מוצאים קצת (או הרבה) ממה שאנחנו רואים בפוליטיקאי/ת הבזוי בעינינו בתוך תוכינו - איך יש גם בנו חלקים מזה - יש רגע של כנות, ענווה, צניעות, ואיתם מגיעה החמלה, כלפינו וכלפיו/ה, אנושיות, חופש ושחרור, הקלה. זה לא אומר שאנחנו מסכימים עם זה או לא רוצים לעשות שינוי. זה בעיקר אומר שאנחנו רוצים להפסיק לסבול מזה. יש הבדל.

אז למה לסבול כשאפשר לא לסבול? בואו נעשה סשן לשיחרור.

צרי קשר 054-644-9726


1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול