• נורית אסנש

ביירון קייטי אוהבת את מה שיש

עודכן ב: 23 ינו 2019

לא מעט פעמים קשה לנו כאימהות בגלל שאנחנו נלחמות במציאות. מה זה אומר?

זה אומר ששוב ושוב ושוב אנחנו מנסות למשל, לגרום לילדים שלנו לעשות משהו שאנחנו רוצות וזה לא הולך.


מי תהיי בלי המחשבה ש...? המחשבות שלנו על אנשים, ענינים, מצבים לגמרי שולטות בנו. הן נשענות על אמונות שאנחנו מודעות אליהן, או שלא. אחד הספרים שממש אהבתי בשנה האחרונה הוא הספר של ביירון קייטי והוא ממש השפיע עליי. אני מאוד ממליצה לקנות ולקרוא. (וגם מתכננת ללמוד בעצמי איך לשלב את השיטה בטיפולים.) מה שאני אוהבת בשיטת ״העבודה״ של ביירון קייטי זה האופן שבו היא מאתגרת את המחשבות והאמונות שלנו לגבי המציאות. בעזרת ארבע שאלות פשוטות (ותת שאלות בפנוכו), היא מראה איך אנחנו נלחמים במציאות שוב ושוב ושוב בגלל שבראש שלנו יש מחשבות שהולכות נגד המציאות.

צילמתי לכן דף מתוך הספר להמחשה על אמא שמצפה להתנהגות מסוימת מהבן שלה. 8 שנים היא נלחמת איתו ואין שינוי בתוצאות. איך נהיה בלי המחשבה שהילדים שלנו צריכים להיות X או Y? איך זה יעזור לנו להשתחרר מהמלחמות המיותרות ויקל עלינו, ויקל עליהם, וישפר את היחסים בינינו? איך זה יעזור לנו להיות עם פחות רגשות אשמה על שלא הצלחנו, או כשלנו, כאימהות? מרתק. גם אני מצאתי את עצמי נלחמת עם הילדים על דברים שונים. ניסיתי אסטרטגיות שונות. כלום לא עזר. זה הטיל ענן אפור על היחסים בינינו. אחד הדברים שעוזרים לי זה לחשוב קדימה, נגיד 10 שנים קדימה ואז לשאול את עצמי - האם בעוד 10 שנים המצב או הענין הזה יהיה חשוב? לפעמים אני מגלה שלא, ממש לא חשוב, וזה עוזר להרפות, לוותר אפילו, וזה עושה יותר נעים בבית. עוד דבר שעוזר זה, כמו שביירון קייטי אומרת, הוא "לאהוב את מה שיש". אני מתקפת את זה במבחן הזמן וההסתכלות כמה שנים קדימה כדי לבדוק אם מה שיש הוא חשוב או לא חשוב לי. כי באמת יודעת מה יהיה בעתיד ושמה שקורה עכשיו ישפיע לטובה או לרעה על ילדינו? אף אחד לא יודע.

מי תהיי בלי המחשבה ש... - ילדים צריכים לכבד את ההורים שלהם - ילדים צריכים לעשות מה שאומרים להם - ילדים צריכים לאכול אוכל בריא כדי להיות בריאים/לשרוד - ילדים צריכים להרים את הגרביים שלהם מהרצפה - מלאי את החסר _______________ מה המחשבות שמטרידות אותך ביחסים שלך עם הילדים שלך?28 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול